درباره ما

 ایلاف از ریشه‌ی الف‌، مصدر از باب افعال به معنای الفت‌ دادن و مهر و دوستی ایجاد کردن  است. 

 در قرآن کریم سوره‌ی کوچکی به‌نام قریش وجود دارد که در آن از "ایلاف قریش" یاد شده است.

 قبیله‌ی قریش یکی از قبایل اصیل و نامدار مکه به‌خاطر این‌که اهل حرم و کلیددار کعبه بودند در نزد دیگر  قبایل و اقوام عرب و غیر عرب از مقام ویژه‌ای برخودار بودند. 

 قریش سالیانه دو سفر بازرگانی ترتیب می‌داد: یکی در زمستان به یمن و دومی در تابستان به شام، این‌ سفرها با امن و امان و تعظیم و احترام مردمان در حق آنان انجام می‌شد و باعث ایجاد الفت و دوستی ‌میان آنان و قبایل و اقوام دیگر می‌شد.

  این انتشارات با نامگذاری "ایلاف" بر خود امیدوار است که به مدلول آن عمل کند و از راه گذراندن خدمات‌ صادقانه به مخاطبان خویش باعث الفت و دوستی هر چه بیش‌تر میان خود و آنان گردد.

  "ایلاف" در تاریخ 30/10/81 مجوز فعالیت خویش را از وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در یافت نمود. ‌از آن تاریخ تاکنون با استمداد از خدای والامرتبه‌، تلاش مستمر خویش و با همکاری اهل قلم توانسته ‌است کتاب‌های متعددی در زمینه‌های گوناگون چاپ و منتشر نماید.

  گفتنی است که زمینه‌ی فعالیت آن منحصر و محدود به زمینه و موضوع ویژه‌ای نیست، بلکه روبکرد او در ‌این خصوص تنها ارزشمند بودن موضوع کتاب به آشنایی به لحاظ کارشناسی است.

​صاحب امتیاز و مدیر مسوول انتشارات ایلاف آقای مجید احمدی می‌باشد.

آقای احمدی پیش از فعالیت خود به عنوان ناشر در کارهای فـــرهنگی و به ویــژه در زمیــنه‌ی ترجــمه‌ی کتاب‌های عربی به فارسی با موضوعات بیش‌تر دینی فعالیت داشته است.

  در سال 1351 در شهر گله‌دار از توابع استان فارس چشم به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی تا دیپلم را در زادگاه خود به پایان برد و همزمان طی مقاطع راهنمایی و متوسطه هفت سال نیز به فراگیری علوم دینی گذراند.

در سال 1374 به دانشگاه علامه طباطبایی تهران راه یافت و در سال 1377 مقطع کارشناسی رشته‌ی زبان و ادبیات عرب را به پایان برد.

از آن سال تاکنون نزدیک به 10 عنوان کتاب را از عربی به فارسی ترجمه و منتشر کرده است که می‌توانید با عناوین آن‌ها در این سایت آشنا شوید.


» بازدید امروز: 403
» بازدید دیروز: 344
» افراد آنلاین: 2
» بازدید کل: 4384