بلوغ المرام

بلوغ المرام

شابک: 9789641980759

صاحب اثر: ابن حجر عسقلانی       مترجم: د.حسین تاجی

زبان: فارسی

سال چاپ: 1397        نوبت چاپ: اول

قطع: وزیری        تعداد جلد: 1       تعداد صفحات: 416

قيمت: 700000 ريال

 

خرید اینترنتی

                                                                                        بسم الله الرحمن الرحیم
                           الحمد لله رب العالمین والصلاة والسلام علی سید المرسلین نبینا محمد و علی اله وصحبه اجمعین
کتاب «بلوغ المرام من أدلة الأحکام» مجموعه ای مختصر از احادیث احکام است که محدث بزرگ، امام احمد بن حجر عسقلانی  با دقت و کوشش فراوان از کتاب های معتبر زیر جمع آوری نموده است:- مسند امام احمد بن حنبل ۲- صحیح امام بخاری ۳- صحیح امام مسلم ۴- سنن ابوداوود ۵- جامع امام ترمذی ۶- سنن نسائی ۷- سنن ابن ماجه ۸- مؤطا امام مالک ۹- مصنف ابن ابی شیبه ۱۰- صحیح ابن خزیمه ۱۱- صحیح ابن حبان ۱۲- مستدرک حاکم ۱۳- سنن کبری امام بیهقی ۱۴- سنن دارقطنی ۱۵- معجم طبرانی ۱۶- مسند بزّار مجموع کل احادیث این کتاب ارزشمند که بیان گر ادله ی احکام است، شامل ۱۳۵۸ حدیث است، که امام ابن حجر عسقلانی با درایت و دقت آنها را برگزیده و بعد از هر حدیث درجه ی آن و کسانی که آن را روایت کرده اند، ذکر نموده است این کتاب پیوسته مورد توجه علما و دانشجویان حدیث نبوی بوده است. از آنجایی که کتاب به زبان عربی بود، برخی از دوستان به بنده پیشنهاد نمودند که کتاب را به زبان فارسی برگردانم؛ بنده نیز با استعانت از خدای بزرگ این کتاب گرانمایه را به زبان فارسی ترجمه نمودم و در جاهایی که لازم دانستم کلمانی در پاورقی کتاب مرقوم داشتم و همچنین عبارات توضیحی و شرح را درون کروشه و پرانتز قرار دادم قابل یادآوری است که بنده ی ناجیز کتب شش گانه ی حدیث، و سایر کتب حدیث از مسانید و سنن و اجزاء را از علما و محدثین عصر با سند متصل به رسول الله و اجازه ی روایت دارم. 
 برخی از مشایخ اینجانب در سماع و اجازه ی روایت حدیث عبارتند از: ١. امام و محدث، شیخ بدیع الدین راشدی سندی مکی  . محدث و زاهد بزرگوار، شیخ محب اللہ شاہ راشدی سندی و . محدث و فقیه  علامه محمد عاشق الهی بلند شهری دیوبندی  ، محدث و فقیه، حافظ عبدالمنان نورپوری حفظه الله تعالی ۵، حافظ شیخ عبدالسلام بهتوی حفظه الله تعالی
سلسله اسانید هر کدام از این مشایخ در دفاتر خاص روایت ثبت و مشخص می باشد.در پایان خدا را سپاس و ستایش می گویم که این توفیق را به بنده ی خطاکار عنایت فرمود؛ و از تمامی کسانی که در ترجمه و ویرایش این اثر گران مایه مرا یاری نموده اند از صمیم قلب نهایت تشکر و قدردانی را دارم. از برادرم آقای حامد فیروزی که در ترجمه ی این اثر با بنده همکاری نمودند و نیز از مدیریت محترم انتشارات ایلاف، آقای مجید احمدی، که کار باز خوانی، مقابله و ویرایش نهایی آن را انجام داده اند بسیار سپاس گزارم.از خداوند عزوجل مسألت دارم که این عمل را از بنده ی ناچیز بپذیرد و در نامه ی اعمالم قرار دهد، و قلم عفو بر گناهانم بکشد، و پدر و مادرم و سایر رفتگان و مشایخم را غریق رحمت بگرداند. آمین.وآخر دعوانا أن الحمد لله رب العالمین۔
دکتر حسین تاجی گله داری۲۷ رجب ۱۴۲۹ه

وات ساپ سفارش کتاب09903494852 - وات ساپ مدیر انتشارات09177023175 - دفتر انتشارات 07132249317

موضوعات: حدیث فقه و احکام

برچسب‌ها: کتاب بلوغ المرام من ادله الاحکام


» بازدید امروز: 12
» بازدید دیروز: 9
» افراد آنلاین: 1
» بازدید کل: 16834